Kim był Krystian

Krystian urodził się w Tarnowie. Później towarzyszył sportowo ojcu w wielu klubach całej Polski, na Cyprze oraz w Grecji. Do piłki przebijał się przez Olympiakos Pireus, Polonię Warszawa, Cagliari Calcio. Trenował w szkółce Barcelony – Escola Varsovia. Grając we Włoszech, w rozgrywkach Primavera, (wtedy odpowiedniku polskiej Młodej Ekstraklasy, obecnie Centralnej Ligi Juniorów) pomagał mu Bartosz Salomon, b. zawodnik Milanu oraz b. reprezentant Polski (obecnie gracz Lecha Poznań). W młodzieżowych kadrach narodowych (U-15) spotykał m.in. Krystiana Bielika, obecnego reprezentanta Polski, zawodnika angielskiego Derby County czy kolejnego kadrowicza Przemysława Płachetę, który właśnie z ekipą Norwich City awansował do Premier League. W seniorskiej piłce grał w Wiśle Płock (2016-2017), Olimpii Grudziądz (2017), Unii Tarnów (2017-18) oraz Stali Rzeszów (2018).

– To był kreatywny zawodnik. Już wtedy było widać, że najlepiej będzie czuł się na „dziesiątce”. Tam będzie mógł pokazać pełnię swoich możliwości. Był inteligentnym piłkarzem. Szukał niekonwencjonalnych rozwiązań. Sporo widział na boisku. Sprawiał sporo problemów obrońcom. Popi miał papiery na granie – powiedział Panagiotis Retsos, obrońca Bayeru Leverkusen oraz reprezentacji Grecji, z którym Krystian występował w Olympiakosie Pireus na początku swojej przygody z piłką.

 

KRÓTKA HISTORIA KARIERY PIŁKARSKIEJ KRYSTIANA

⇒ Pobierz artykuł: od-powaznego-wypadku-do-treningow-z-salamonem-historia-krystiana-popieli

 

STAL RZESZÓW DLA KRYSTIANA

Stal Rzeszów to klub, w którym grał Krystian zanim od nas odszedł. Klub zadedykował sezon 2018/2019 pamięci swojego tragicznie zmarłego zawodnika. Biało-niebieskim udało się wówczas awansować do II ligi – w meczu decydującym o promocji na szczebel centralny, piłkarze Żurawi zagrali w koszulkach z nazwiskiem Krystiana, a sztab szkoleniowy ubrał t-shirty z jego podobizną.

⇒ Czytaj artykuł: Krystian, pamiętamy