Historia i cele Fundacji

9 września 2018 roku nieoczekiwanie odszedł Krystian Popiela, syn Agnieszki i Jarosława Popieli, założycieli Fundacji.  

Ta tragiczna informacja wstrząsnęła światem sportu, rodziną i przyjaciółmi. Ciężko było i jest pogodzić się z odejściem tak młodej, tętniącej życiem osoby. 

Uśmiech i sport towarzyszył Krystianowi przez całe życie. Był on uzdolnionym piłkarzem, grającym w Polsce i za granicą, występował w młodzieżowej Reprezentacji Polski, a wszędzie tam gdzie się pojawił, potrafił zjednać sobie przyjaciół i serca innych.

Postanowiliśmy nadać jego śmierci pozytywny sens, na tyle, na ile jest to możliwe.

KOMU POMAGAMY ?

Fundacja Dzielmy się Uśmiechem pomaga młodym sportowcom, którzy ulegli wypadkom, są po ciężkich kontuzjach czy chorobie. 

 Pomaga swoim podopiecznym finansując w zależności od potrzeb operacje, rehabilitacje, treningi, wspiera w odbudowie mentalnej i fizycznej, by podopieczni mogli wrócić do realizacji swoich marzeń i pasji sportowych. Ponad to wspieramy niepełnosprawną młodzież, paraolimpijczyków oraz dzieci z trudną sytuacją materialną, których wspieramy finansowo opłacając obozy i zgrupowania sportowe, wyżywienie, niezbędny sprzęt sportowy.

Pomagamy im odbudować się fizycznie i mentalnie,  by mogli wrócić do realizacji swoich marzeń i pasji sportowych. Towarzyszymy im i wspieramy w trudnych chwilach. To nasz obowiązek wobec Krystiana. I jednocześnie wielka przyjemność pomagania innym – powiedzieli Agnieszka i Jarosław Popielowie, rodzice Krystiana.

26 stycznia 2019 r. rodzice Krystiana: Agnieszka i Jarek dokonali oficjalnego podpisania
dokumentów działalności Fundacji Dzielmy się Uśmiechem im. Krystiana Popieli

Od tego czasu towarzyszymy naszym podopiecznym. Dajemy im promyk słońca i optymizm. Walczymy, aby uśmiech znów zagościł na ich twarzach, by sportowe marzenia stały się rzeczywistością.

Dzielimy się uśmiechem, nadzieją i dobrym sercem.

Razem możemy więcej !