O fundacji

Non omnis moriar…

9 września 2018 roku nieoczekiwanie odszedł od nas KRYSTIAN POPIELA. Ta tragiczna informacja wstrząsnęła światem sportu, rodziną i przyjaciółmi. Ciężko było i jest pogodzić się z odejściem tak młodej, tętniącej życiem osoby. Uśmiech i sport towarzyszył Krystianowi przez całe życie. Był on uzdolnionym piłkarzem, grającym w Polsce i za granicą, występował w młodzieżowej Reprezentacji Polski, a wszędzie tam gdzie się pojawił, potrafił zjednać sobie przyjaciół i serca innych.

Wiemy, że Krystek już na zawsze pozostanie w sercach wielu ludzi. Dlatego zdecydowaliśmy się założyć Fundację „Dzielmy się uśmiechem im. Krystiana Popieli”. Postanowiliśmy nadać jego śmierci pozytywny sens, na tyle, na ile jest to możliwe. Uznaliśmy, że warto wspierać młodych sportowców, głównie piłkarzy, którzy ulegli wypadkom lub są po ciężkich kontuzjach czy chorobie. – Pomagamy im odbudować się fizycznie i mentalnie,  by mogli wrócić do realizacji swoich marzeń i pasji sportowych. Towarzyszymy im i wspieramy w trudnych chwilach. To nasz obowiązek wobec Krystiana. I jednocześnie wielka przyjemność pomagania innym – powiedzieli Agnieszka i Jarosław Popielowie, rodzice Krystiana.

Nieprzerwanie staramy się podtrzymać pamięć o Krystianie. Poprzez różne inicjatywy sportowe, zachęcamy innych do sportowych wyzwań, zarażając przy tym pozytywną energią, a przy okazji niesiemy pomoc. Non omnis moriar – nie wszystek umarł. Wiele z Krystiana z nami zostało. Nie możemy zmarnować jego dziedzictwa…

NASZ CEL: POMOC POTRZEBUJĄCYM + UŚMIECH

Początek 2019 roku był dla nas bardzo pracowity. W rodzinnym mieście Krystiana, Tarnowie, wspólnie z zaprzyjaźnioną Szkołą Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów, pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa i z pomocą wielu osób, zorganizowaliśmy dwudniowy turniej piłkarski dla dzieci – I Memoriał imienia Krystiana Popieli oraz uroczystą „Kolację z Uśmiechem”, na której oficjalnie zapoczątkowaliśmy działalność naszej Fundacji. TAK TO SIĘ WSZYSTKO ZACZĘŁO.

podpisanie dokumentów
26 stycznia 2019 r. rodzice Krystiana: Agnieszka i Jarek dokonali oficjalnego podpisania
dokumentów działalności Fundacji Dzielmy się Uśmiechem im. Krystiana Popieli

Od tego czasu towarzyszymy naszym podopiecznym. Dajemy im promyk słońca i optymizm. Walczymy, aby uśmiech znów zagościł na ich twarzach, by sportowe marzenia stały się rzeczywistością.

Dzielimy się uśmiechem, nadzieją i dobrym sercem!