Krystek Team

Niedługo po śmierci Krystiana, jego rodzice, rodzina i przyjaciele stworzyli grupę KRYSTEK TEAM – GANG KORONY #NIEKOŃCZĄCA SIĘ HISTORIA.

Naszą pierwszą, spontaniczną inicjatywą był bieg „I…Taka Tarnowska Dyszka” w listopadzie 2018 r. Przybyło wówczas dla Krystiana tak dużo ludzi, że nabrało to wręcz charakteru biegu przyjaciół Krystka, ubranych w koszulki z jego wizerunkiem. Wtedy waśnie uświadomiliśmy sobie, że nie możemy zatrzymać się, a jedynie kwestią czasu i naszej wyobraźni będzie skala przedsięwzięcia. Tak narodził się pomysł zorganizowania memoriału pamięci młodego piłkarza, a potem założenia Fundacji Dzielmy się Uśmiechem imienia tego wspaniałego, pełnego radości człowieka, jakim był nasz Krystuś!

Starając się podtrzymać pamięć o Krystianie, głównie poprzez organizację i uczestnictwo w różnych inicjatywach sportowych, zachęcamy innych do sportowych wyzwań, zarażając przy tym pozytywną energią i uśmiechem. Jesteśmy widoczni na turniejach piłkarskich, biegach długodystansowych czy zawodach triathlonowych.

CELEM KRYSTEK TEAM JEST INSPIROWANIE I MOTYWOWANIE DO PRZEŁAMYWANIA SWOICH BARIER I SŁABOŚCI W DRODZE PO MAŁE I WIELKIE MARZENIA…

ŚLEDŹ NASZE DZIAŁANIA na  https://www.facebook.com/fundacjadzielmysieusmiechem
Gdzie nas można było spotkać?

Kliknij w +, aby zobaczyć pełną informację

2021

16 maja – Garmin Iron Triathlon

16 maja br. byliśmy obecni na jednych z pierwszych zawodach triatlonowych w postpandemicznej rzeczywistości. W Żyrardowie podczas Garmin Iron Triathlon reprezentował nas Andrzej Michalski. I spisał się świetnie. Na dystansie ½ IM zajął w M30 drugie miejsce, a w kategorii open był siódmy. To dobry prognostyk przed kolejnymi naszymi startami 😊

12 czerwca – Rzeszów Triathlon 2021

Ekipa Krystek Team tym razem mocno zaznaczyła swoją obecność na Rzeszów Triathlon 2021 🏊‍♂️🚴‍♂️🏃‍♂️
Na dystansie 1/4 Ironman Andrzej Michalski wygrał klasyfikację w kategorii wiekowej M30, a Jacek Popiela był 10 w M40. Brawo Panowie!!

3 lipca – Susz Triathlon 2021

W Stolicy Polskiego Triathlonu nie mogło zabraknąć reprezentantów Krystek Team 🏊‍♂️🚴‍♂️🏃‍♂️. Nasz kolega Adam Wytrwał pewnie wygrał klasyfikację M50 w sprincie. Ogromne gratulacje 👏 👏

28 sierpnia – 17. Krakowski Półmaraton Marzanny

Na trasie biegu wiodącego po zabytkowym Krakowie zameldował się nasz kolega reprezentujący Krystek Team – Tomasz Lis. BRAWO!!! 👏 👏👏

26 września – Puchar Bielan – III Memoriał Krystiana Popieli

W Warszawie odbyła się kolejna edycja Pucharu Bielan. To ciekawy turniej piłki nożnej 6-osobowej, a także już III edycja Memoriału Krystiana Popieli. Impreza odbyła się przy współorganizacji LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im.J.Kusocińskiego i współpracy z Urząd Dzielnicy Bielany i CRS Bielany.

Zwycięzcą Memoriału została nasza ekipa – Krystek Team  😀

14 listopada – 38 Athens Marathon

WIELKIE BRAWA 👏👏👏 dla Ivona Makoś-Dzwilewska, która ukończyła 38 Athens Marathon. The Authentic.

Była jednym z 7,500 biegaczy, którzy ukończyli ten legendarny maraton‼

19-22 listopada –  Authentic Phidippides Run

Reprezentant naszego Krystek Teamu – Paweł Żuk (Asfaltowy Chłopak) dotarł 23 listopada do mety w Atenach na 3 miejscu wśród mężczyzn! Czas 81:37:35. To jego wielki sukces w pierwszym starcie w Authentic Phidippides Run – Αυθεντικός Φειδιππίδειος Δρόμος

Relacja tutaj: https://dzielmysieusmiechem.pl/aktualnosci/wielki-sukces-w-atenach/2020

27 września – Puchar Bielan - II Memoriał Krystiana Popieli

Po raz drugi na warszawskich Bielanach odbył się turniej poświęcony pamięci Krystiana Popieli, który był młodzieżowym reprezentantem tej dzielnicy, zawodnikiem PRISu.

„Graliśmy dla Krystiana, ale nie po to żeby upamiętnić śmierć, po to żeby podziękować za całe życie” –  powiedział po turnieju dyrektor PRIS, Dominik Butkiewicz.

Reprezentacja Krystek Team zdobyła II miejsce w Pucharze Bielan.

2 maja – Wirtualny Bieg Białej Flagi

Kilku pasjonatów biegania 🏃‍♂️🏃‍♀️ 2 maja zorganizowało Wirtualny Bieg Flagi. Dzięki inicjatywie Pawła Żuka – ultramaratończyka, rekordzisty Polski na morderczych dystansach 1000 mil, 2000, 3000, 4000 i 5000 km każdy mógł wziąć udział w tych zawodach (w drużynie Asfaltowego Chłopaka) i pokonać ten dystans w swoim miejscu zamieszkania.
Uczestnicy mieli do pokonania 5 km biegnąc, spacerując lub maszerując.
Za każdego uczestnika biorącego udział w Teamie Asfaltowego Chłopaka, organizator przelał na konto Fundacji Dzielmy się Uśmiechem im. Krystiana Popieli 5 zł.
Dziękujemy!!!!❤️❤️

11 stycznia – II Memoriał Krystiana Popieli, Tarnów

11 stycznia Fundacja wraz ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów i pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli, po raz drugi zorganizowała imprezę charytatywną – Memoriał Krystiana Popieli – mającą na celu pomoc młodym sportowcom w powrocie do zdrowia.2019

10 listopada – Maraton Ateński

10 listopada 2019 r.  ekipa Krystek Team zameldowała się na legendarnej trasie z Maratonu do Aten, która dała początek zawodom na królewskim dystansie lekkoatletycznym.

Warto spełniać marzenia!

27 października – I...Taka Tarnowska Dyszka

5. edycja ITAKI Tarnowskiej Dyszki zgromadziła znowu liczne grono przyjaciół Fundacji, którzy przebiegli wspólnie 10 km dla uczczenia pamięci Krystiana Popieli.

DZIĘKUJEMY!

13 października – PZU CRACOVIA Półmaraton Królewski

Nie mogło zabraknąć nas na ostatnim akcie Królewskiej Triady Biegowej 2019 tj. na 6. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim, który odbył się 13 października 2019 roku.

27 września – Puchar Bielan - I Memoriał Krystiana Popieli

29 września na boisku piłkarskim LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego odbył się Turniej Puchar Bielan – I Memoriał Krystiana Popieli.

20-21 lipca – Triathlon Radłów

W sobotę i niedzielę 20-21 lipca, już po raz piąty, odbył się Triathlon Radłów. Na starcie pojawił się również Krystek Team, a Fundacja dzieliła się uśmiechem na swoim stoisku.

14 lipca – IRONMAN 70.3 Astana

W ramach Krystek Team stworzyliśmy bardzo silną ekipę triatlonową. Startujemy – próbując inspirować i motywować młodych ludzi do przełamywania własnych barier i ograniczeń oraz walki o własne marzenia – w mocno obsadzonych zawodach, zarówno w kraju jak i zagranicą.

14 lipca 2019 byliśmy w Astanie. W Kazachstanie na dystansie ½ IRONMAN (1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem, 21,1 km biegu) pokazaliśmy się z dobrej strony. Jacek Popiela, zajął 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej, zdobywając kwalifikację (tzw. slot) na MŚ w Nowej Zelandii. Co ciekawe zawody w tej kategorii wygrał Aleksandr Winokurow, utytułowany kazachski kolarz, mistrz (Londyn 2012) i wicemistrz (2000, Sydney) olimpijski, w wyścigu szosowym, trzeci w klasyfikacji generalnej Tour de France (2003), zwycięzca Vuelta Espana (2006). Dobrze w Astanie zaprezentował się także Marcin Jachimek, który zajmując 13 miejsce w swojej kategorii wiekowej, również zdobył kwalifikację na Nową Zelandię.

W naszej triatlonowej ekipie ważną rolę odgrywają również Adam Wytrwał i Andrzej Michalski. Ten ostatni realizuje swoje ambicje i potencjał sportowy dodatkowo w biegach długodystansowych i skiturach. Jest także czynnym ratownikiem GOPR.

Ze względu na covidową pandemię pierwotny termin MŚ w Nowej Zelandii został zmieniony. Zgodnie z obecnie przyjętym kalendarzem, zawody zaplanowane zostały na grudzień 2022 r. Przygotowania idą pełną parą.

Możemy zapewnić, że na Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 w Taupo Krystek Team będzie widoczny 😊.

Do zobaczenia na Antypodach!!

31 marca – 14. PZU Półmaraton Warszawski

Filip Mazur i Maciej Borkowski biegają sobie od jakiegoś czasu, wspominając Krystiana, biegają dla niego, dla siebie, dla nas.
Filip w koszulce KRYSTEK TEAM ukończył
Półmaraton Warszawski ze średnią prędkością 202 jardów na minutę.
Szacun Filip!!!!

26-27 stycznia – I Memoriał Krystiana Popieli, Tarnów

W rodzinnym mieście Krystiana, Tarnowie, wspólnie z zaprzyjaźnioną Szkołą Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów, pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa i z pomocą wielu osób, zorganizowano imprezę charytatywną – I Memoriał im. Krystiana Popieli podczas którego odbył się dwudniowy turniej piłkarski dla dzieci oraz uroczysta „Kolacja z Uśmiechem”, na której oficjalnie zapoczątkowano działalność naszej Fundacji.2018

4 listopada – I…Taka Tarnowska Dyszka

4 listopada 2018 r. po raz pierwszy rodzina, przyjaciele i znajomi Krystiana Popieli ubrani w koszulki z jego wizerunkiem spotkali się podczas biegu na 10 km „I…Taka Tarnowska Dyszka”. Ten spontaniczny ruch zapoczątkował nasze działania na rzecz założenia Fundacji Dzielmy się Uśmiechem im. Krystiana Popieli 🙂