STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MY Z WAMI!

My z Wami!W obliczu barbarzyńskiej agresji Rosji na Ukrainę staramy się w miarę swoich możliwości pomagać naszym braciom Ukraińcom. Myślimy o sportowcach, ale na tym etapie pomagamy tym, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują.

Pod stałą opieką Fundacji jest w tej chwili 27 osób – w tym 19 dzieci i 1 piesek. W domu, w którym mieszkają, zgromadziliśmy wszystkie niezbędne rzeczy (w tym: ubrania, jedzenie, środki czystości, zabawki, etc.), aby ułatwić im adaptację do nowych warunków, z jakimi przyszło im się zmierzyć.

Aktywność Fundacji nie ogranicza się tylko do zapewnienia warunków mieszkaniowych naszym ukraińskim Podopiecznym, ale przede wszystkim:
🔹 oferujemy pomoc lekarzy i psychologów
🔹 pomagamy w załatwianiu wszelkich formalności urzędowych
🔹 szukamy uczelni dla naszych studentów z Ukrainy, aby mogli kontynuować naukę
🔹 dla młodszych dzieci organizujemy spacery, gry i zabawy, a także zatrudniamy animatorów, by umilić im ten trudny czas
🔹 szukamy dla dzieci szkół i przedszkoli, aby ich mamy mogły podjąć pracę w Polsce – staramy się również mamom pomóc w znalezieniu pracy.

Na bieżąco pomagamy również innych uchodźcom poprzez szukanie dla nich miejsc zamieszkania, organizujemy przewozy z granicy i zapewniamy wszelką niezbędną pomoc. Organizujemy także transporty z pomocą humanitarną do Ukrainy.

Kierujemy się szczerą chęcią pomocy drugiej osobie, ale wszystkie te działania nie byłyby możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu znajomych i przyjaciół, różnych instytucji i organizacji oraz prywatnych przedsiębiorców, a przede wszystkim szczególne podziękowania dla: Anny Fidelus, Karola Fidelusa, Grzegorza Dudy, Holiday Inn Kraków City Center i Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Jeśli chcielibyście wesprzeć nasze działania na rzecz uchodźców z Ukrainy, podajemy konto, na które można dokonywać wpłat:

Małopolski Bank Spółdzielczy
Nr rachunku bankowego dedykowanego na poczet POMOCY dla UKRAINY:
73 86190006 0010 0435 2624 0003
Kod BIC (SWIFT): POLUPLPR
Z dopiskiem: darowizna na poczet pomocy dla Ukrainy

DZIEKUJEMY Z CAŁEGO 💗💗💗 WSZYSTKIM, KTÓRZY JUŻ NAS WSPARLI i CAŁY CZAS BEZINTERESOWNIE POMAGAJĄ‼

Sława Ukrajini‼ Herojam sława‼ Solidarni z Ukrainą‼Galeria zdjęć


« »