Główna / Bale z uśmiechem / Bal z Uśmiechem 2023

Bal z Uśmiechem 2023

W Tarnowie, po raz trzeci, spotkaliśmy się na Balu Charytatywnym Fundacji Dzielmy się Uśmiechem im. Krystiana Popieli, ludzie o wielkim sercu oraz osobowości świata sportu i mediów. Podsumowaliśmy ostatni rok działania, a także zebraliśmy na pomoc sportowcom kolejne środki, ponad 320 000 PLN.
– Ludzie z Fundacji wykonują fantastyczną robotę. Czasami w życiu jest tak, że piękno rodzi się z wielkiego bólu i tragedii – powiedział Krzysztof Ignaczak – nasz były świetny siatkarz, reprezentant Polski w latach 1998–2017, mistrz świata (2014) oraz mistrz Europy (2009), uczestnik Balu.

Fundacja wspiera sportowców, którzy nie mieli tyle szczęścia, co my – powiedział Mariusz Czerkawski, przyjaciel Fundacji, jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii, który przekazał na licytację koszulkę Reprezentacji Polski w hokeju wraz z autografem.

Fundacja pomaga także od lat sportowcom niepełnosprawnym, wspiera m.in. reprezentację Polski Niesłyszących w piłce nożnej, a także futbolową reprezentację Polski w Amp futbolu. – Jesteśmy wdzięczni Fundacji, że wspiera nas od lat. Dzięki takim ludziom możemy trenować i realizować nasze kolejne sportowe cele.

Udowadniają nam, że niemożliwe nie istnieje – mówił podczas Balu Bartłomiej Tott – członek Zarządu Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych Start.

Podczas ostatniego tarnowskiego Balu licytowane były m.in. pamiątki przekazane przez Mariusza Czerkawskiego, Michała Kwiatkowskiego, polskiego kolarskiego mistrza świata (2014), Grzegorza Latę – legendarnego polskiego piłkarza, czy Jerzego Dudka, jednego z najlepszych polskich bramkarzy w historii, którego pamiątki podczas licytacji zazwyczaj biły rekordy – Jestem przekonany, że i tym razem koszulka z podpisami piłkarzy Realu Madryt trafi w dobre ręce – mówił przed Balem były zawodnik Królewskich.

Swój pozytywny wkład w Bal i licytacje mieli także tradycyjnie przyjaciel Fundacji Michał Żewłakow – b. reprezentacyjny obrońca, członek Klubu Wybitnego Reprezentanta, obecnie komentator i ekspert Canal Plus, który obserwował przygodę z futbolem Krystiana m.in. podczas swojej gry w Olympiakosie Pireus, a także Grzegorz Duda oraz Krzysztof Miruć – znane i cenione postacie świata mediów.

Firmy które również zaangażowały się w pomoc fundacji, dodając swoją cegiełkę to: OSHEE, Vins Castel Freres-Congo, Winem Wina i Alkohole, Nomar, Cutline Wear Factory, RMF FM, Bielenda, Agencja Ślubna Miodunka, Fotografia Kasia Budzik, Fotografia Karolina Żmuda i wiele innych.