Poznajmy historie Ksawerego Żero, kolejnego Podopiecznego Fundacji.
Ksawery to bardzo utalentowany młody zawodnik Akademii Jagiellonia Białystok.
Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w wieku 6 lat. Jego pierwszym klubem był MKS RUCH Wysokie Mazowieckie, gdzie grał przez 6 miesięcy a następnie trafił do Akademii Jagielonii Białystok.
????́ ??? ? ???????? ??????????? ???ł????? jak również w Reprezentacji Województwa Podlaskiego, a jego największym sukcesem jest powołanie do LAMO Akademii Młodych Orłów.
???????? ??????? ?????? ??? ????? ?? ??????, ??? ??́?????̇ ? ???????̨, która jest bardzo podstępna, czyli cukrzyca typu pierwszego, która przyszła niespodziewanie. Dzięki jego determinacji i samokontroli przeszedł kwalifikacje do terapii TREG w UCK w Gdańsku. Terapia ta pozwala na zachowanie własnych komórek beta które odpowiadają za produkcję insuliny. Jest po pierwszej dawce limfocytów i czuję się zdecydowanie lepiej.
Słowa Ksawerego łamią serce ,,????, ???? ????̨????̨ ??? ?? ??, ?̇? ????????? ? ???? ???????, ?????̨ ???̨ ????????̨ ??????”. Jak mówią sami rodzice ,,dla tych słów warto walczyć do ostatnich sił”. Teraz naszego wojownika czeka druga dawka limfocytów.
Fundacja Dzielmy się Uśmiechem im. Krystiana Popieli, pomogła w sfinansowaniu terapii komórkowej TREG dla Ksawerego.
