STRONA GŁÓWNA / NASI PODOPIECZNI / ALEKSANDER PTAK

Aleksander Ptak

Aleksander Ptak

Rocznik 2004.

Piłkę nożną trenuje od siódmego roku życia. Jest wychowankiem klubu Wieczysta Kraków. Od 2018 roku jest zawodnikiem Cracovii Kraków grając na pozycji napastnika w drużynie CLJ U18. Od trzech lat związany jest z klubem kontraktem. W przeszłości powoływany na konsultacje do reprezentacji Polski w swojej grupie wiekowej. Jako zawodnik wyróżniający się reprezentował klub Cracovia Kraków na wymianie sportowej w angielskim klubie Sheffield United. Przed kontuzją uczestniczył w treningach z pierwszą drużyną Cracovii Kraków. Piłka nożna jest jego wielką pasją i z nią chciałby związać swoją zawodową przyszłość.

Około pół roku temu zaczął odczuwać dokuczliwy ból w okolicach lewej pachwiny. Pojawiał się on podczas intensywnych treningów, przy dużych obciążeniach, głównie przy ruchach rotacyjnych. Początkowo nie przypuszczano poważnego urazu. Odciążenie nogi i wizyty u fizjoterapeutów nie przynosiły pozytywnych rezultatów. Szukano pomocy u różnych specjalistów, jednak przez długi czas nie potrafiono postawić trafnej i ostatecznej diagnozy. Dopiero po kilku miesiącach, wielu wizytach lekarskich, konsultacjach i specjalistycznych badaniach została zdiagnozowana retrowersja kości udowej, konflikt udowo-panewkowy i odrywający się obrąbek w lewym stawie biodrowym.

Żeby Olek mógł wrócić do pełnej sprawności i gry w piłkę musiał zostać poddany skomplikowanemu zabiegowi operacyjnemu stawu biodrowego – za tę kosztowną operację zapłaciła Fundacja im. Krystiana Popieli.Zdjęcia