Główna / Podopieczni / Kamil Grygiel

Kamil Grygiel

Jeszcze kilka lat temu Kamil Grygiel był świetnie zapowiadającym się juniorem w drużynie Górnika Polkowice. Gdy piłkarz piął się po kolejnych schodach kariery piłkarskiej i przymierzany był do klubów ekstraklasy, w czerwcu 2017 r. na skutek potrącenia przez pociąg, lekarze byli zmuszeni do amputacji lewej nogi Kamila. 16-letni chłopiec nie poddał się i bardzo szybko wrócił do sportu. Po kilku miesiącach rehabilitacji piłkę nożną pełnosprawnych Kamil zamienił na ampfutbol – futbol w wydaniu zawodników po amputacji lub z wadą kończyny. Niepełnoletni zawodnik szybko trafił do reprezentacji Polski i jeszcze w tym samym roku poleciał z drużyną na mistrzostwa świata do Meksyku. Kamil Grygiel, mimo swojego młodego wieku oraz niedługiego stażu w drużynie, pomógł naszej kadrze w zajęciu 7. miejsca na mistrzostwach świata, a także w wywalczeniu brązowego oraz złotego medalu w dwóch ostatnich edycjach Amp Futbol Cup.

Fundacja Dzielmy się Uśmiechem im. Krystiana Popieli dofinansowała Kamilowi zakup nowej protezy w kwocie 17 500 zł., która pozwoli mu na aktywne funkcjonowanie również poza boiskiem.

Artykuł: https://sport.onet.pl/sporty-adaptowane/fundacja-im-krystiana-popieli-wspomogla-kamila-grygiela-i-zakupie-protezy/27dppn1

KAMILU, życzymy Ci wielu sukcesów na boiskach całego świata! ❤️💪 ⚽️