STRONA GŁÓWNA / NASI PODOPIECZNI / MATEUSZ BUI

Mateusz Bui

Mateusz Bui

Rocznik 1998.

Na początku 2018 roku, tuż po swoich 20-stych urodzinach, Mateusz doznał kontuzji na boisku grając w swoim klubie Escola Varsovia. Wszystko wskazywało na uraz łąkotki, natomiast na stole operacyjnym okazało się, że chłopak nie ma więzadeł krzyżowych przednich. Niedługo po zakończonej rehabilitacji, jesienią 2019 r. Mateusz uległ kontuzji kolana – zerwał więzadła krzyżowe przednie (ACL) w lewej nodze. Chłopak nie wyobrażał sobie życia bez sportu, dlatego walczył o swoją sprawność.

Fundacja Dzielmy się Uśmiechem im. Krystiana Popieli sfinansowała Mateuszowi kosztowną operację rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych, pokryła koszty rehabilitacji, wizyt lekarskich oraz badań kontrolnych związanych z powrotem do zdrowia.

Bardzo dziękuję każdemu, kto zaangażował się w zbiórkę. Dziękuję za wpłaty, udostępnienia i wiadomości prywatne! Ogromnie się cieszę, ponieważ podczas całej akcji udało się znaleźć mojego Anioła Stróża, który pokryje koszty operacji i będzie mnie wspierał w powrocie do zdrowia. Tym Aniołkiem jest Fundacja Dzielmy się Uśmiechem im. Krystiana Popieli i Krystek Team. Dziękuję z całego serduszka za nieocenioną pomoc i podzielenie się uśmiechem! Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę w stanie posłać ten uśmiech dalej 😊❤️ – napisał Mateusz przed operacją.

Mateusz, jesteśmy z Ciebie dumni – BRAWO‼️💪💙