STRONA GŁÓWNA / NASI PODOPIECZNI / MONIKA LIPA

Monika Lipa

Monika Lipa

Rocznik 1998.

Monika jest pierwszą dziewczyną sportsmenką wśród naszych podopiecznych.

Swoją przygodę ze sportem, a konkretnie z piłką nożną, rozpoczęła w wieku 10 lat. Po pewnym czasie spróbowała swoich sił w lekkoatletyce – wieloboju, biegach przez płotki czy biegach przełajowych. W trakcie treningów lekkoatletycznych powróciła na boisko, dołączając do kobiecego klubu MUKS Praga Warszawa. Jako, że chciała grać w piłkę nożną nie tylko w sezonie, dołączyła do ekstraligowej drużyny futsalu kobiet AZS AWF Warszawa („siła-krew-AWF”), a następnie wzmocniła ekipę SGGW Warszawa.

I tam podczas meczu ligowego doznała fatalnej kontuzji – doszło do zerwania więzadła krzyżowego przedniego (ACL) oraz do uszkodzenia łąkotki. By móc wrócić do gry niezbędny jest zabieg rekonstrukcji. Monice udało się zapisać na operację w publicznym systemie zdrowia (NFZ) lecz niestety ze względu na pandemię Covid-19, już dwa razy operacja była odwoływana. Monika została bez terminu i jakiejkolwiek wiedzy, kiedy będzie operowana.

Czekanie było dla mnie udręką, a chęć powrotu na boisko niewyobrażalna. Dlatego tak bardzo jestem wdzięczna Fundacji za chęć pomocy. Dzięki Wam będę mogła poddać się operacji i wrócić do tego, co tak naprawdę najbardziej kocham. Do sportu, a także do normalnego, pełnego funkcjonowania w życiu codziennym – powiedziała Monika.

Moniko, trzymamy kciuki, nie martw się, wierzymy w Ciebie i w to, że wszystko się uda. Wrócisz na boiska i hale sportowe mocniejsza, podobnie, jak inni nasi podopieczni, by nadal realizować swoje marzenia. Jesteśmy z Tobą ❤️