Główna / Wydarzenia / IRONMAN 70.3 Astana 2019

IRONMAN 70.3 Astana 2019

W ramach Krystek Team stworzyliśmy bardzo silną ekipę triatlonową. Startujemy – próbując inspirować i motywować młodych ludzi do przełamywania własnych barier i ograniczeń oraz walki o własne marzenia – w mocno obsadzonych zawodach, zarówno w kraju jak i zagranicą.

14 lipca 2019 byliśmy w Astanie. W Kazachstanie na dystansie ½ IRONMAN (1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem, 21,1 km biegu) pokazaliśmy się z dobrej strony. Jacek Popiela, zajął 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej, zdobywając kwalifikację (tzw. slot) na MŚ w Nowej Zelandii. Co ciekawe zawody w tej kategorii wygrał Aleksandr Winokurow, utytułowany kazachski kolarz, mistrz (Londyn 2012) i wicemistrz (2000, Sydney) olimpijski, w wyścigu szosowym, trzeci w klasyfikacji generalnej Tour de France (2003), zwycięzca Vuelta Espana (2006). Dobrze w Astanie zaprezentował się także Marcin Jachimek, który zajmując 13 miejsce w swojej kategorii wiekowej, również zdobył kwalifikację na Nową Zelandię.

W naszej triatlonowej ekipie ważną rolę odgrywają również Adam Wytrwał i Andrzej Michalski. Ten ostatni realizuje swoje ambicje i potencjał sportowy dodatkowo w biegach długodystansowych i skiturach. Jest także czynnym ratownikiem GOPR.

Ze względu na covidową pandemię pierwotny termin MŚ w Nowej Zelandii został zmieniony. Zgodnie z obecnie przyjętym kalendarzem, zawody zaplanowane zostały na grudzień 2022 r. Przygotowania idą pełną parą.

Możemy zapewnić, że na Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 w Taupo Krystek Team będzie widoczny 😊.

Do zobaczenia na Antypodach!!