STRONA GŁÓWNA / NEWS / PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W 2022 ROKU

Summary of activities in 2022W 2022 roku Fundacja wydała na pomoc podopiecznym: 𝟏𝟖𝟗 𝟔𝟐𝟕,𝟐𝟖 𝐙Ł

Ze środków przekazanych wydaliśmy na pomoc dla rodzin z Ukrainy: 𝟏𝟏𝟐 𝟓𝟔𝟒, 𝟑𝟕 𝐙Ł

Było to głównie finansowanie operacji, rehabilitacji, płaciliśmy za wyżywienie dzieciom, których sytuacja finansowa jest bardzo ciężka i niezbędny sprzęt sportowy, zaoferowaliśmy stypendium, zakupiliśmy protezę. Pomogliśmy zarówno osobom indywidualnym, jak i całym zespołom.

Ze względu na wojnę, która toczy się u naszych wschodnich sąsiadów, wsparliśmy potrzebujących z Ukrainy. Nie mogliśmy przejść obok tej tragedii obojętnie. Pomogliśmy drużynie Dynamo Kijów (rocznik 2008), którym dzięki Wam byliśmy w stanie przekazać środki na wyżywienie i utrzymanie w Polsce. To dla nas było bardzo ważne, aby Fundacja w obliczu barbarzyńskiej agresji Rosjan i heroicznej postawy broniącej się Ukrainy pomogła tym ludziom. Zaopiekowaliśmy się m.in. 19 dziećmi i ich mamami, dając im dach nad głową oraz wszystko, co jest niezbędne do życia codziennego.

Życzymy wszystkich naszym podopiecznym aby zawsze w siebie wierzyli. By zrozumieli, że sport przynosi piękne i niezapomniane chwile, ale także uczy pokory. Przychodzą ciężkie kontuzje, pojawiają się ludzkie dramaty. Ale zawsze trzeba walczyć. Bo jeśli nie możemy latać, biegnijmy. Jeśli nie możemy biec, idźmy. Jeśli nie możemy chodzić, czołgajmy się. Ale bez względu na wszystko – posuwajmy się naprzód.

Dziękujemy z całego serca Wszystkim za wsparcie.
« »